Kozan'da yıl sonu Karne Heyecanı


2015-2016 Eğitim Öğretim yılı sonu münasebetiyle tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Kozan’da da ders zili son kez çaldı. Kozan’da 28 bin 880 öğrenci yaz tatiline merhaba dedi.

17.06.2016 00:00
17 Haziran Cuma günü Kozan’da ders zili son kez çalarak 2015-2016 eğitim öğretim yıl sona erdi ve öğrenciler bir üst sınıfı geçmenin kimi öğrenciler ise mezun olmanın mutluluğunu yaşadılar. Kozan’da resmi karne töreni ise sırasıyla Ağlıboğaz İlköğretim Okulu, Özel Kozan Koleji ve Acarmantaş ilkokulunda gerçekleşti. Kozan Kaymakamı Avni Oral, Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Arslan, ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Timur konuk,  Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Üzülmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaplan ve Şube Müdürü Fehmi Haytaoğlu öğrencilerin karne sevinçlerine ortak oldular. Ağlıboğaz İlkokulu karne dağıtım töreninde Kaymakam Oral minik öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandılar. Okul Müdürü Ümit Özalp Kunt ve okul öğretmenleri Kaymakam Oral ve beraberindeki heyete eşlik ederek okullarının yıl içerisindeki faaliyetleri ve öğrencilerin genel başarısı hakkında bilgi verdiler.

Ağlıboğaz İlköğretim Okulu, Özel Kozan Koleji ve Acarmantaş İlkokulunda gerçekleşen karne dağıtım törenlerinde İlçe Kaymakamı Avni Oral ve beraberindeki heyet ilk ve ortaokul öğrencilerinin karnelerini ve başarılı öğrencilerin hediyelerini takdim ederek tebrik ettiler.  Karne dağıtım töreninde Kaymakam Avni Oral öğrencilerin ileride hangi mesleğe sahip olmak istedikleri noktasında da öğrenciler ile bilgi alışverişinde bulundu. Oral ve beraberindekiler öğrencilere yaz tatili boyunca bol bol dinlenmeleri ve kitap okuyarak tekrar yapmaları noktasında tavsiyede de bulundular.


Etiketler: kozan gazete kozan kozan haber adana kozan kozan haberleri kozan asayiş kozan spor kozan siyaset kozan medyası kozan fm kozan belediyesi kozan kaymakamlığı kozanda olay
1000