Dağlı: 2 Haziran Kahramanlık Destanımız


Adana Milletvekili Tamer Dağlı Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

01.06.2017 00:00

AK Parti Adana Milletvekili ve MKYK Üyesi Tamer Dağlı, “Kozanımızın yiğit evlatları, Batı’nın ‘hayasız akınına’ karşı vatanın her yerinde olduğu gibi göğsünü siper etmiş, canını ortaya koymuş ve bu kahramanlık destanını yazmışlardır.” dedi.

Adana Milletvekili Tamer Dağlı Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kurtuluş Savaşı’mızın çetin günlerinde, türlü yokluklar içinde bağımsızlık mücadelesi veren ecdadın asla unutulmayacağını belirten Dağlı, “Bize düşen, vatan için canlarını veren kahramanların nesiller boyunca en doğru şekilde anlaşılmasını sağlamaktır.  Kozanımızın yiğit evlatları Mehmet Akif’in İstiklal Marşı’nda vurguladığı gibi, Batı’nın ‘hayasız akınına’ karşı göğsünü siper etmiş ve bu kahramanlık destanını yazmışlardır.” diye konuştu.

“Esareti asla kabul etmeyen ve vatan için canlarını seve seve veren bir ecdadın torunları olmaktan dolayı gururluyuz” diyen Dağlı, “Bu Aziz Millet tarihi boyunca bağımsızlığından ödün vermemiştir, vermeyecektir! İstiklal uğruna gerektiğinde can vermekten asla çekinmeyiz. Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Milletvekili Tamer Dağlı sözlerini şöyle tamamladı, “Bu anlamlı gün vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Tüm hemşehrilerimin 2 Haziran Kurtuluş Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

560