Kozan'a Şehit ateşi düştü


Bitlis'in Tatvan İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Şuayip Şiltepe ile Uzman Çavuş Talat Bildirici kaldırıldıkları Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

22.06.2017 13:27

Bitlis’in Tatvan İlçesi Anadere bölgesinde operasyonda olan askerler bugün sabaha karşı bir grup PKK’lı teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada 3 asker yaralandı. Yaralı askerler, bölgeden alınarak Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Ancak yaralı askerlerden Piyade Uzman Çavuş Şuayip Şiltepe ile Uzman Çavuş Talat Bildirici yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olurken, diğer askerin tedavisinin sürdüğü belirtildi. Bölgede PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar sürüyor.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan çatışma ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“22 Haziran 2017 tarihinde Bitlis ili Tatvan ilçesi kırsalında bölücü terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonda yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan 2 kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Operasyon esnasında yaralanan bir kahraman silah arkadaşımızın tedavisi kaldırıldığı Tatvan Devlet hastanesinde devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah´tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.”

KADİR GECESİ'NDE ŞEHİT OLDU

2 yıllık uzman çavuş olan Talat Bildirici'nin şehit olduğu haberini askeri yetkililer,  Kozan'ın Çamdere Mahallesi'nde oturan babası 56 yaşındaki Ali ve annesi 50 yaşındaki Müzeyyen Bildirici'ye ulaştırıldı. Sinir krizi geçiren anneye sağlık görevlileri müdahale etti.  Acı haberle şehidin tek katlı taştan yapılan evine akın edenler Türk Bayrağı astı. 3 erkek kardeşin ortancası olan şehidin 1 yıl önce evlendiği ev kadını eşi 22 yaşındaki Şeyda'nın da 7 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Son olarak babası Ali Bildirici'nin telefonda konuşup  Ramazan Bayramı'nda  Kozan'a gelip gelmeyeceğini sorduğu şehidin, "Baba işlerimiz çok yoğun,  bayrama gelemeyeceğim. Zaten Temmuz -Ağustos aylarında doğum iznine geliriz" dediği öğrenildi.

Şehit Talat Bildirici'nin cenazesi yarın  Kozan'ın Çamdere Mahallesi'nde toprağa verilecek.

1616