Akdeniz Bölgesinde Av Sezonu Kapandı


Akdeniz Bölgesi Av Yaban Hayatı Federasyonu (AYHAF) ve Çukurova Avcılık Atıcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Servet, Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca 26 Şubat itibariyle av sezonunun kapandığını duyurdu.

04.03.2017 00:00
Yaban hayatının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilir bir yönetim anlayışıyla gelecek nesillere aktarılmasının sağlanması amacıyla av sezonu 26.02.2017 tarihi itibariyle kapandığını duyuran Akdeniz Bölgesi Av Yaban Hayatı Federasyonu ve Çukurova Avcılık Atıcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Servet, “Ortak mirasımız olan ve nesilleri avcılık dışında çok çeşitli faktörler nedeni ile her geçen gün tehlike altına giren av ve yaban hayatının sürdürülebilirliğini gelecek kuşaklara aktarmak, önce avcıların akabinde, Bakanlığımızın, federasyonumuzun ve avcı deneklerinin yanı sıra ilgili tüm kurum ve kuruluşların ortak hedefi olmalıdır” açıklamasında bulundu.

Av yasaklarına uyun çağrısıAvın kapanış tarihi itibariyle, av ve yaban hayvanlarının üreme dönemi başladığına vurgu yapan Başkan Servet, “Orman Su İşleri Bakanlığı ve Merkez Av Komisyonunca getirilen kurallara uyulması, av ve yaban hayatı kaynaklarının koruma kullanma dengesi içerisinde sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından büyük önem arz etmektedir. Yaban hayatının korunmasında ve bu mirasın gelecek nesillere taşınmasında avcılarımıza ve avcı derneklerimize de büyük mesuliyetler düşmektedir. Avcılarımızın yaban hayatı sürdürülebilirliği adına avlanırken kanunlara, vicdana ve avcılık etiğine uygun davranması gerektiğine, yaban hayvanlarının yaşam ortamıyla beraber korumasının en iyi yine avcılar tarafından yapılabileceğine inanarak, avcılarımızın ve diğer tüm vatandaşlarımızın av yasakları hususunda daha hassas davranmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Akdeniz Bölgesi Av Yaban Hayatı Federasyonu ve Çukurova Avcılık Atıcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Servet, Dr. Salim Canoğulları, Mehmet Canoğulları, Tarsus Avcılık Kulübü Başkanı Baki Kızıl ve Yönetim kurulu üyeleri, Adem Tuğal ve Levent Kurum 2016-2017 avlanma sezonunu kapatırken hatıra fotoğrafı çektirdiler.


678