Büyükşehir ekipleri Kozan’ı ilaçladı


Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı ekipler sivrisinek ve haşere ile mücadele için Kozan’da ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

09.03.2017 00:00

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatı doğrultusunda Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş’a bağlı ilaçlama ekipleri 4 araç, 23 personel, 20 pompa, 2 holder, 2 atomizer, 2 kanal sistematiği ile Kozan’a çıkartma yaparak ilaçlama işlemlerine başladı.

Kozan İlaçlama Ekibi Sorumlu Mühendisi Basri Coşkun’dan edinilen bilgiye göre Kozan’da larva ile mücadele çalışması ilaçlama işlemleri Şubat ayının son haftası itibariyle başlatıldı. Ekipler Hacımirzalı, Çanaklı, Varsaklar ve Eskikabasakal (Memiköy) mahallelerinde çalışmalarını tamamladılar. 15-20 günlük periyot içerisinde Kozan’a bağlı tüm merkez ve kırsal mahallelerde larva ile mücadele işleminin tamamlanacağı belirtildi. Mayıs ayından itibaren de yaz boyunca ilaçlamaya devam edilecek. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ilaçlama ekipleri ilaçlama safhasında her kapıyı çalarak evlerin bahçe ve bodrumlarını ilaçlıyor, sivrisinek ve haşere ile etkin mücadele gerçekleştiriyorlar.

661