AK Parti Kozan İlçe Kongresi Yapıldı


AK Parti Kozan İlçe 6.olağan kongresi Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Ömer Çelik ve Ak parti adana milletvekillerinin katılımı ile gerçekleşti.

19.02.2018 00:00
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongre Divan kurulunun oluşturulmasının ardından konuşmalar ile devam etti.AK Parti Kozan İlçe Başkanı Veli Gelebek,İl başkanı Fikret Yeni,AK Parti Adana Milletvekilleri ile il Koordinatörü Fuat Göztaş’ın selamlama konuşmaları yaptılar.

Bakan Çelik; “Kozan bizim gözbebeğimiz”

Kozan’a her gelmelerinde birlik ve beraberliği gördüğünü kaydeden AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik; “Kozan her zamanki gibi muhteşem. Dışarıdaki kalabalığa baktığımız zaman salon küçük gelmiş. Kozan’a her geldiğimizde birlik ve beraberliğin nasıl olacağına dair dersimizi aldık. Kozan'da kardeşliğin, Türkiye’yi her şeyden aziz tutmanın, memleketimizi her şeyden önce düşünmenin nasıl yapılacağını gördük. Esasında Kozan’dan verdiğimiz mesaj her zaman nasıl bir Türkiye istediğimizle ilgili mesajdır.” dedi.

“2019 seçimleri bizim için önemli bir sınav olacak”

Bakan Çelik; “Esasında 2019 sınavı bizim için önemlidir. Çünkü artık yüzde ellinin üzerinde oy almadan kimse Türkiye’yi yönetme hakkı elde edemeyecek. Bu yeni sistemle birlikte hükümetin ve devletin yönetenlerin asıl sahibinin vatandaş olduğu açık ve net bir şekilde belirlenmiş oldu. Geçmişte yüzde on yüzde on yüzde on alıp üç ayrı parti koalisyon kurup ondan sonra bir kısmı milletin değerleriyle kavga eden, bir kısmı milleti sağ tarafa bir kısmı sol tarafa çeken, milleti ideallerinden hedeflerinden uzaklaştıran hükümetlere artık son veriyoruz.  Kozan’da bugün yaptığımız kongrenin bir anlamı da artık Kozan’da resmen 2019’a yürüyüşümüzü başlatmış oluyoruz hayırlı uğurlu olsun.” diye kaydetti.

“Ekonomik krizler ve enflasyonlu günler geride kaldı”

Bakan Ömer Çelik; “Bakın tarihimizde iki kere devletimize yabancılar hasta adam nitelendirmesinde bulundular. Bir tanesi Osmanlı’nın yıkılış dönemlerinde devletimiz zayıflamıştı ve Türkiye’ye hasta adam deniliyordu. Oradan İstiklal mücadelesi vererek kurtuluş savaşını gerçekleştirerek genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak hasta adam olmaktan genç nesilde bir Cumhuriyete geçişi gerçekleştirdik. İkincisi AK Parti iktidara gelmeden bir iki sene önceki yabancı basında çıkan yorumlara bakın ne deniyordu. Türkiye artık hasta adam deniliyordu. Faizlerle boğuşan, siyasi olarak kırılgan ve dayanıksız, istikrarı olmayan,ekonomik olarak zayıf bir Türkiye söz konusuydu. O zamanki yönetimler yüzünden enflasyon ve diğer yanlış politikalar yüzünden vatandaş olduğu yerde fakirleşiyordu. Ders kitaplarını basamayan, çocuklarına ders kitaplarını veremeyen bir Türkiye söz konusuydu” şeklinde ifade etti.

“Türkiye güçlü bir devlet”

Bakan Ömer Çelik; “Aynı anda Afrin’deki Zeytin Dalı operasyonunu yapıp, Doğu Akdeniz’deki haklarını koruyup hem de Türkiye’de ekonomik olarak bu kadar büyümeyi gerçekleştirecek başka bir ülke yok. Sınırlarımızın ötesinde bir terör koridoru kurulmaya çalışılıyor. Sınırlarımızın ötesinde teröristler Türkiye’ye komşu yapılmak isteniyor. Bir takım terör gruplarını orada küçük devletçiler yapmak istiyorlar. Buna cevabımız ne oldu. Zeytin Dalı operasyonu ile dedik ki hiç bir terör devletinin kurulmasına ve devletimize komşu yapılmasına izin vermeyeceğiz müsaade etmeyeceğiz dedik.

Çelik’in konuşmasının ardından seçimlere geçildi.Önceki dönem Kozan İlçe Başkanı Veli Gelebek yeniden aday olmaz iken tek liste üzerinden gidilen seçimde Abdulkadir Kozan AK Parti Kozan ilçe başkanı oldu. 


Kongre sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayan Abdulkadir Kozan;"Ak Parti Kozan 6. Olağan İlçe kongremizi AB bakanımız Sn. Ömer Çelik Beyin ve Milletvekillerimizin katılımıyla başarıyla tamamladık.Önceki dönem ilçe başkanım Sn Veli Gelebek ve ekibine bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı sonsuz teşekkürler.. Şimdi ilk hedef 2019 seçimleri ve ardından nihai hedefimiz 2023. Bu kutlu yolda yönetim kuruluna seçilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kongremize iştirak eden herkese saygılarımı sunuyorum. "  şeklinde ifade etti.

Görevi devreden Veli gelebek ise ;"6.Olağan kongreyle millete hizmet yolunda bayrağı teslim ettiğimiz Sn Abdulkadir Kozan ve yönetimine 2019,2023 yolunda bayrağımızı daha ilerilere taşıması yolunda başarılar dilerim." şekllinde mesaj yayımlayarak yeni başkana ve yönetim kuruluna başarılar diledi.

yeni oluşan yönetim kurulu listesi şu şekilde;

6749