Baykan; “İmaj değil dava adamıyım"


AK Parti’nin Adana’daki milletvekili aday adayları arasında ön plana çıkan isimlerden biri olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Doç. Dr. Erdal Baykan, “Bu partinin kökeni olan Milli Türk Talebe Birliği'nden geliyorum. Aday olup olmamam önemli değil. Bize düşen yolda olmaktır” diyen Baykan, önümüzdeki 4 yıl içinde Adana’nın Türkiye’de öncü şehir konumuna yükseleceğini söyledi.

27.02.2015 00:00

Kültür ve Turizm Bakanlığında Bakan Müşavirliği görevinden istifa ederek 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri için Adana’dan milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Doç. Dr.  Erdal Baykan, “Ankara’dan gönderilmişim gibi yanlış bir imaj yaratmanın peşinde değilim. Bu hareketin geçmişinden gelen bir insan olarak, sorumluluklarımı kutsal bir görev olarak addediyorum. Aday olup olmamam önemli değil. Sonuna kadar bu yolda devam edeceğim” dedi.

Bu dönem aday gösterileceğine inanan Baykan; “Daha önce de aday adaylığım olmuştu. Bizde aday olup olmamak önemli değildir. Aday gibi çalışmak esastır. Nasibimizde varsa aday olarak da hizmet ederiz. Bir dava adamıyım. Bu hareketin geçmişinden gelen bir insan olarak, sorumluluklarımı kutsal bir görev olarak addediyorum” diye kaydetti. 

Seçim sonrası Adana’nın köklü bir değişim yaşayacağını kaydeden AK Parti Adana Milletvekili A. Adayı Doç. Dr. Erdal Baykan; “Adana’nın bütün sorunlarına vakıf bir Başbakanımız var. Hatırlayacağınız üzere Ticaret Odası’nın gecesine katıldığında burada yaptığı konuşmada, Adana’yı öncü şehir olarak tanımlamıştı. İnşallah AK Parti vizyonuyla önümüzdeki 4 yıl, Adana’nın Türkiye’de öncü şehir olması için yeterli süre olacaktır. Yine bu sürenin, Adana’nın bütün sorunlarıyla yüzleşeceği ve onları aşacağı bir dönem olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin sıradan bir parti olmadığını kaydeden Baykan; “AK Parti halkın yüzde 50’sinin onayını almış bir harekettir. Dolayısıyla adaylarını tespit ederken bu ülkeyi yönetecek, bu ülkenin kaderinde etkili olacak insanları belirlendiğinin bilincindedir bizim partimiz. Onun için bir adayı yakın bir şekilde tanıyabilecek bütün imkânları kullanan bir geleneğe  sahibiz. Bir aday adayını tanıyabilmenin koşulları neyse partimiz onu en üst düzeyde kullanır. Dolayısıyla, tesadüfen bir yerlerde var olmak gibi bir şey söz konusu olmaz. Orada liyakata ve sadakata ve yine bu davanın içerisinde gerçekten samimi bir şekilde bulunulup bulunulmadığına da bakılacak. Bu seçimde şöyle bir olağan üstü durumu da yaşıyoruz. Ülkemizin üzerinde hakikaten çok ciddi oyunlar oynanıyor. Paralel yapılar sızmaya çalışabilir. Türkiye’nin kaderi ile partimizin kaderi kurulduğu günden beri birbiriyle doğru orantılı giden bir durumda. Onun için parti büyüklerimiz bu duyarlılıkta incelemelerini yapacaklar ve en doğru adayları belirlemeye çalışacaklardır” dedi.

AK Parti Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ülkenin en seçkin beyinlerinden birisi olduğunu hatırlatan Erdal Baykan; “Kendisi bir siyaset bilimci olarak çok önemli bir insandır. Ülkemizin geleceğine ilişkin çok önemli hedefleri ve amaçları olan birisidir. Sayın Cumhurbaşkanımızla aynı gelenekten gelmektedirler. Dolayısıyla birbirlerinin destekçisi oldukları için milletimizin teveccühü ile seçimlerde bir sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyorum. Adana'mız için milletvekilliği seçimleri yeni bir başlangıç olacak ve Yeni Türkiye yürüyüşüne Adana da aktif bir şekilde katılacak ve öncü şehir olarak yer alacaktır” şeklinde ifade etti.

Kaynak: www.kozanhaber.com


Etiketler: Baykan; “İmaj değil dava adamıyım"
1278