KAZIM ÖZGAN MİLLETVEKİLİĞİ a.ADAYLIĞI RESMİ BAŞVURUSUNU YAPTI


AK Parti Adana Milletvekili A. Adayı Mimar Kazım Özgan AK Parti milletvekilliği aday adaylığı resmi başvurusunu yaptı. AK Parti İl Başkanlığı’na resmi müracaatını yapan Özgan düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile aday adaylığını açıkladı.

20.02.2015 00:00

Özgan; “İlçemizdeki hizmetlerimizi saymakla bitmez”

Kozan’da tarihi ve kültürel dokuya vermiş oldukları hizmetler neticesinde estetik ve yaşanabilir şehirler dalında ilçenin Türkiye birincisi seçildiğini ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ödüle layık görüldüklerini hatırlatan Mimar Kazım Özgan; “Estetik ve yaşanabilir şehirler yarışmasında ilçemiz birinci olmuştu. O dönemin Başbakanı ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden birincilik ödülünü biz Kozan’a getirdik. Geçtiğimiz günlerde TRT Genel Müdür Yardımcısı beni aradı ve ticari bir aracın reklam filmini izlemiş. Bu markanın reklam filminin Kozan Kalesi’nde çekildiğini anlamış. Kısacası Kozan’ı nereden nereye getirdiğimizi herkes görmüş oldu. Biz Kozan’da Organize Sanayi Bölgesini kurduk ve çok sayıda tesis ve markayı Kozan’a kazandırdık. İlçemizdeki hizmetlerimizi saymakla bitiremeyiz” dedi.

"Bölgemizde etnik siyaset yapıldı”

2014 yılı yerel seçimlerinde geçmiş yıllara oranla oylarını artırmalarına rağmen CHP-MHP-Paralel yapının birleşmesi ve bölgede etnik siyaset yapılması sonucu seçimi kaybettiklerini kaydeden Milletvekili A. Adayı Özgan; “2014 yılı yerel seçimleri çok önemli bir seçimdi. Ülkemiz için bir milattı. Genel başkanımız bu seçim ve bu mücadelenin İslam mücadelesi olduğunu söylemişti. Biz bölgemizde elimizden geleni yaptık. Hem 2004 hem de 2009 yılına oranla daha fazla oy aldık. Ancak şer güçlerin, paralel münafıkların, CHP-MHP ittifakının oluşturduğu bir cebeleşme ile ve büyükşehir belediye başkanı Hüseyin Sözlü hem Ceyhan’da hem de Adana’da etnik siyaset yapması sonucu bu seçimi az bir oy oranı ile kaybettik. Bizim bölgemiz Türkmen bölgesi olduğu için onun da iddiaları oldu. Etnik yaklaşımlar ile gerçekten bölgede manikule ettiler. Akıl almaz popilist siyaset yaptılar. Hep birlikte biz mücadelemizi yılmadan verdik. Tabi seçimler sonrası ben devlet memurluğumdan istifa edince Sivas Büyükşehir Belediye Başkanım Sami Aydın beni aradılar ve benimle birlikte çalışmak istediğini belirtti. Hatta Başkanım bana başkan yardımcılığı görevini bile vermek istedi.  Ben de daha sakin ve teknik bir iş yapmak istedim. Daha önce 12 yıl koordinatörlüğünü yaptığım Sivas’ta bulunan kalenin restoresi projesinde görev aldım. Danışmanlık ve koordinatörlük görevinde bulundum. Daha sonra SİDAŞ Genel Müdürlüğü görevine başladım ve 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde hemşerilerimin ısrarı üzerine aday adayı oldum” diye kaydetti.

“Gönlümüz hep Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında”

Kozan’da mevcut yerel iktidara oy veren birçok insanın şimdiden pişman olduğunu ve bunun örneklerini yaşadıklarını hatırlatan Mimar Kazım Özgan; “Bu parti beni iki dönem belediye başkanı yaptı. Son dönem oyumuzu artırmamıza rağmen kaza kurbanı olduk ancak mevcut belediyenin performansı o kadar kötü ki dibe vurdu. İnsanlar hep elimiz kırılsa diye pişmanlıklarını dile getiriyorlar. Biz de bunun çok sayıda örnekleri ile karşılaştık. Dostlarımız, arkadaşlarımız sürekli aradılar. Dostlarımızın ve hemşerilerimizin isteği üzerine partimizden milletvekili aday adayı oldum. Diğer aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Nasipse olur nasip değilse başka arkadaşlarımıza hayırlı olur inşallah. Ama ben buradan şunun sözünü vermek istiyorum. Biz bu parti ile yola çıktık bundan sonra ister aday olayım, ister vekil olayım ister ise düz memur olayım gönlümüz hep Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında ve O’nun ekibinin yanında olacak. Dünyada ezilen tüm ülkeler için bu ekip lazım. Bu Cumhurbaşkanı, Başbakan ve arkadaşları lazım. Onun şerefini biz başından beri yaşadık ve inşallah bundan sonrada devam edeceğiz.” Diye konuştu.

“Adana’mızın sorunlarını hep birlikte çözeceğiz”

Milletvekili olması durumunda Adana’nın tanıtım, turizm, yöresel, gıda ve tarım ürünlerinin tanıtımı ve dünyaya açılması noktasında elinden gelen gayreti yapacağını hatırlatan Özgan; “Ben milletvekili olursam şayet Adana’nın sorunlarını başından sonuna kadar takip edeceğim. Adana’mızın marka şehri olması yolunda eksikliğimiz var. Adana’mız ne tarım ne marka ne de tanıtım noktasında ilerleyemedi. Kapadokya bir turizm bölgesi ancak Adana’da hem din hem kültür hem de yayla turizmi var işte bunları harekete geçirmek lazım. Bölgemiz tarımda da önemli bir merkez. Burada hayvancılıkta çok önemli. Bugün Sivas ve Kayseri’de onlarca et ürünü markası var ancak bizim markalarımız öne çıkarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kalelerimizin restore olması lazım. Mesela Alanya, Silifke ve Bodrum’a bakarsanız hep restore edilmiş kaleler var ancak neden bizim de tarihi kalelerimiz restore edilmesin. Başından beri dediğim gibi genel merkezimize, il başkanlarımıza, il yönetimimize, eş ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Hep sizlerin emekleri ve gayretleri sayesinde buradayım. Partimizin değerli üyelerine, yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” şeklinde konuşmalarını sonlandırdı.

Mimar Kazım Özgan’ın aday adaylığını açıklamasının ardından kendisine destek vermek ve başarılar dilemek için gelen yüzlerce partili vatandaş ve Kozanlı hemşerileri Özgan ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler. Milletvekili A. Adayı Mimar Kazım Özgan ise kendisine karşı gösterilen sevgi seline karşılık olarak programa katılan tüm hemşerilerine ve partililere tek tek teşekkür etti.


Etiketler: KAZIM ÖZGAN MİLLETVEKİLİĞİ a.ADAYLIĞI RESMİ BAŞVURUSUNU YAPTI
1367