Kozan Belediye Spor ilk galibiyetini aldı


Spor Toto 3.Lig 1.Grupta mücadele eden Kozanspor ligin güçlü takımlarından İstanbul temsilcisi Beylerbeyi spor’u 3-1 mağlup ederek ligdeki ilk galibiyetini aldı.

19.09.2016 00:00
Kozanspor maça hızlı ve etkili başladı. 5.dakikada sağ çarprazdan Yaşar Yılmaz yerden vurdu, top direkten döndü. Bu pozisyondan sonra rakip kalede etkinliğini artırdı. 12.dakikada Yaşar Yılmaz kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu filelere yolladı ve takımını 1-0 öne geçirdi. Beylerbeyi Kazandığı serbest vuruşları etkili kullandılar. 41.dakikada Mehmet Ballı’nın ortasına iyi yükselen Talha Yazgan düzgün bir kafa vuruşuyla topu ağlara yolladı. İlk yarı 1-1 sona erdi. İkinci yarıya 

Kozanspor baskılı ve istekli başladı.65.dakikada Yaşarin ortasina Ali Karaağaç penaltı noktası üzerinden düzgün bir vuruşla topu ağlara yolladı ve takımını 2-1 öne geçirdi. 83.dakikada Demirovic Ümitcan Batman’ı oyundan aldı yerine Mehmet Ali Can’ı girdi. Girer girmez kullanılan köşe vuruşuna iyi yükselen Mehmet Ali topa iyi yükseldi ve güzel bir kafa vuruşuyla topu ağlara yollayarak maçın skorunu 3-1 olarak ilan etti. 

Kozan Belediye Spor ilk galibiyetini aldı ve hanesine 3 puanı yazdırdı.
1025