Kozan`a uzaylı Gelirse

Gozanlılar Glübü`nün paylaşmış olduğu Kozan`a has çok komik bir yazı.

15.12.2014 00:00


Kozan`a uzaylı gelirse :)))

1) ilk tepki " o neci bire öyle abauww bakak baham neymiş " - elleme laaan hastalıklı gibi o baksaane yemyeşil, laaan ooolum elleme saane lan heç mi laftan anlaman sen -
2) ufonun rengi siyah olursa, gozanlı " lan bunun beyazı ossa daha tadlı olurumuş deel mi laan " - yok lan böyle daha iyi" diyen olursa " senne anlan mal " denir.
3) Turgutludan biri görürse içinden " bunug elini ayağını bağlasak eyi para veren olur " der
4) İlk gören gozanlı kesin kanka olur, göçyolunda bile gezerek piyasa yapılır. 
5) Bir dezzemiz görürse " ocakbaşlarından yıraaaak, niyoldu guzum saga öyle hastamısın yavrum, açlığın susuzluğun ne varmı" der.
6) Arabaynan bütün şehir gezilir. kırk yıllık dostuymuş gibi samimi olunur hemen.
7) Kozan kalesine muhakkak çıkatılır ordan uzaylıya evini tarif eder, sonra barajın oralara dağalcağa niye götürürlür. Gaza gelinirse Horzuma kadar götürülür.
" Dostum bu senin aracınan Adaniye gaç dakkada varırık, Bahale bide bu çok yakıyor mu ?" bir diğer gozanlı - lan olum sagane ne kadar yaktığında pazarlık mı atacan, kilometresini ne de sor bari - : )) 
9) Biri kesin önceden görmüştür. " geçen damda yatarken bir ışık geçiverdiydi demedim mi lan sizede istersen soor"
-- demedin tabii ne zaman dedin bugana salla diyecen boyuna, hüs bire alla alla "
10) ufaya binilir, kıza hava olsun diye evinin önünden mutlaka geçilir. 
11) ufa binince mutlaka koza kozan fm dinlenir. Herife zornan gabak türküsü dinletilir.
12) çok soru soran olursa bir gozanlı hemen uyarır " adamı lafa dutman bire, onca yoldan geldi sus iki dakka" denir.
13) "cin ne olmasın lan bu " - lan get ne cini üç harfli de, nagadar mal adamsın bire uzaylı bu uzaylı- " lan ne bilim ben daha önce çok gördüm sanki " - sanki önce cin gördüü mal yaaa-
14) uzaylıya " nerden geliiin nereye giden, nerelisin hele bi de bahalım" diğer bir kozanlı bunu sorana -- lan Allah aşkına dese nerden bilecende biroş biroş soru soruyon şu adama tööbe tööbee-- " ne diyim olum alla alla çok biliyorsan sen sor " : ))) 
15) bizim uzaylı geri gideceği zaman Mutlaka bir iki çuval mandalin, portakal, limon ayarlanır."tanıdığına ne dağat ollarda bizden de çoook selam söyle, bunu saymıyok amma gene gel haa," denir.
16 ) "rengi, tipi ne bozuğudu amma genede Allah`ın yarattığı ne diyecen, gazasız belasız bunu da atlattık çok şükür". i.bzkrt..